Aktualności >> Współpraca

Przebudowa sieci cieplnych w Cieszynie wraz z budową przyłączy i węzłów ciepłowniczych celem likwidacji węzłów grupowych

05.04.2019, 09:37

W dniu 1.02.2019 roku Energetyka Cieszyńska podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach umowę pożyczki w kwocie 7 mln zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. ”Przebudowa sieci cieplnych w Cieszynie wraz z budową przyłączy i węzłów ciepłowniczych celem likwidacji węzłów grupowych”.

czytaj więcej

Zielona energia w Energetyce Cieszyńskiej

27.04.2016, 11:01

W grudniu 2015 roku Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. uruchomiła pierwszą mikroinstalację fotowoltaiczną. Instalacja została wybudowana na dachu budynku stacji wymienników ciepła przy ul. Siennej 1 w Cieszynie.

czytaj więcej

Czerwony Kapturek w Przedszkolu

09.11.2015, 11:21

Dni stają się coraz chłodniejsze i bardzo miło jest spędzać długie wieczory w ciepłym mieszkaniu. Skąd pochodzi to przyjemne ciepło? Dlaczego kaloryfery są takie gorące, a z kranu płynie ciepła woda? Małe dzieci zadają wiele trudnych pytań i to jest naturalne, bo właśnie poznają otaczający je świat.

czytaj więcej

Zakończenie inwestycji "Ograniczenie niskiej emisji w Śródmieściu Cieszyna – projekt pilotażowy".

05.10.2015, 10:36

Zakończenie inwestycji "Ograniczenie niskiej emisji w Śródmieściu Cieszyna – projekt pilotażowy". Miło nam poinformować, że zakończyliśmy prace nad podłączeniem do systemy ciepłowniczego 8 budynków w centrum Cieszyna.

czytaj więcej

KAWKA odkrywa tajemnice przeszłości

17.09.2015, 21:26

Likwidacja niskiej emisji to nie tylko poprawa jakości życia mieszkańców Cieszyna, to także doskonała okazja do wzbogacenia naszej wiedzy o przeszłości miasta. Nad przebiegiem inwestycji "Ograniczenie niskiej emisji w Śródmieściu Cieszyna - projekt pilotażowy" czuwał zespół archeologów. 

czytaj więcej